Odpustenie

Autor: Peter Huljak | 12.2.2016 o 17:00 | Karma článku: 5,78 | Prečítané:  853x

Ak Ťa nezachráni Tvoje svedomie, potom Ťa už nič nezachráni.  Nie som ukážkový veriaci. Do kostola zájdem, aby tam manželka nechodila sama a to čo tam vídam ma často prekvapuje.

      Iste ste to zažili aj Vy. Minule mi známa hovorí: "ten a ten chodí pravidelne do kostola, ruky spína až k nebesiam a pritom ubližuje všetkým ľuďom naokolo." Táto veta ma donútila zamyslieť sa. Prečo. Prečo poniektorí z nás v bežnom živote radšej zabudli, k čomu ich viedli rodičia a rozprávky, že dobro má vyhrávať nad zlom a nech sa deje čokoľvek tak je nevyhnutné držať sa v medziach zákona a dobrých mravov. Radšej udusili svoje svedomie aby pri pohľade do zrkadla nemuseli zo seba zvracať. A potom sa každú nedeľu ráno, v prvej lavici kostola začína veľkolepá šou farnosť hľadá super svätého pokrytca. Ale prečo? Ak je to naozaj super pokrytecké divadlo, tak na to podľa mňa platí odpoveď: Ak Ťa nezachráni Tvoje svedomie, potom Ťa už nič nezachráni. A takýto divadelníci hádam ani nemôžu veriť v boha. Potom ma napadla ešte druhá možnosť. Sú veriaci. A veria, že hoc ubližujú druhým, boh im to odpustí ak ho o to budú každú nedeľu ráno v prvej lavici prosiť.

Ale je to tak? Odpustí? A čo tí, ktorím bolo ublížené? Oni nemusia odpustiť?

Príde mi to ako keby som ja ublížil svojmu bratovi. Škrie ma svedomie, pretože sa snaží zachrániť ma a dať veci do poriadku, Tak idem prosiť o odpustenie. Ale nie svojho brata ktorému som ublížil. Idem za otcom a prosím nech sa na mňa nehnevá, že ma to veľmi mrzí a nech mi to odpustí. Nech mi otec odpustí, že som ublížil svojmu bratovi. Príde Vám to trochu nezmyselné? Presne to sa podľa mňa deje v mnohých prípadoch v kostole, vo všetkých krajinách sveta a vo všetkých náboženstvách. A to je nebezpečné na náboženstve. Ľuďom slabého svedomia dáva falošnú nádej, že aj keď po svete rozsievajú zlo, môžu boha prosiť o odpustenie a ten boh je natoľko láskavý, že im dokonca odpustí. Naivne dúfajú, že všetko zlo, ktoré napáchali na tomto svete im bude za modlidbu z vyššej moci odpustené...

Podľa mňa je to nezmysel.

Ak niekomu ublížim, musí mi predsa v prvom rade záležať na tom aby mi odpustil ten komu som ublížil.

Musím sa usilovať o napravenie všetkého zlého čo som napáchal na tomto svete.

Až sa tak stane a dotyční mi odpustia, potom iste aj otec bude mať zo mňa radosť.

A svet bude krajší. Nie až v súdny deň. Teraz. Hotové nebo na zemi. :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?